Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11031286



*

nr 1103 1286


Georges Laporte

(1926-2000), Frankrike


Blandteknik, 2 st, Georges Laporte (1926-2000), 65x50 ca


Kondition: lösa blad

GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 april 2017
kl 20:40:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/4 20:26:08 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Georges Laporte

GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.

Läs mer om Georges Laporte
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa frankrike fransk franska franskt georges laporte vattenfärg
  • 6334 Blandteknik
    Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:17
  • 6505 Blandteknik
    Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:16
  • 6564 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:39
  • 6571 Blandteknik
    Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:21
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:33
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr